PUPUKE BOATING CLUB (Inc)

JUNIOR THIRD-RACE SCRATCH

hosted by PUPUKE BOATING CLUB at LAKE PUPUKE - TAKAPUNA on may - sep 2018

QPTIMIST event - RESULTS after 7 RACES - 4 to count

posdiv . sail 1234567disnetnameclub
1       4582 dnf dnf 2 2 dnf 1 dnf 18 9 PILKINGTON George
2       4423 3 1 6 3 dnf dnf dnf 19 11 FERRISSEY Josh
3       4675 1 2 5 7 dnf dnf dnf 20 12 FERRISSEY Naiomi
4       4702 2 dnf 1 5 dnf dnf dnf 19 12 WOOLDRIDGE Robbie
5       4680 dnf dnf 3 1 dnf dnf dnf 19 13 DAY Lucas
6       4601 dnf 4 7 dnf 4 5 2 19 15 STONE Oli
7       4583 dnf dnf 4 dnf dnf 2 dnf 20 15 PILKINGTON Tom
8       4656 dnf dnf dnf dnf 1 dnf dnf 23 16 MULCAHY Mason
9       4631 dnf 3 dnf dnf dnf 4 dnf 24 16 HUME Nicola
10       4460 dnf dnf dnf dnf 2 dnf dnf 23 17 McMILLAN Hugo
11       4666 dnf dnf dnf dnf dnf dnf 1 24 18 WILLIAMSON Ashton
11=       4592 dnf dnf dnf dnf 3 dnf dnf 23 18 JOLLY Charlie
11=       4644 dnf dnf dnf dnf dnf 3 dnf 24 18 SCOTT Oliver
14       4008 dnf 5 dnf dnf dnf dnf 3 24 19 STONE Zoe
15       4353 4 dnf 9 dnf dnf dnf dnf 23 20 REDPATH Jess
16       3362 dnf dnf dnf dnf 5 dnf dnf 23 20 HILDER Josh
17       4274 dnf dnf dnf dnf dnf dnf dnf 24 21 DAVIES Finn
18       4635 dnf dnf dnf dnf dnf dnf dnf 24 21 JENKINS Bella
19       4562 dnf dnf 8 dnf dnf dnf dnf 22 21 MULCAHY Katie
20       4574 dnf dnf dnf 6 dnf dnf dnf 23 21 DAY Jasper
21       3716 dnf dnf dnf dnf 6 dnf dnf 23 21 HILDER Marcus
22       4558 dnf dnf dnf dnf dnf dnf dnf 24 21 BERRECK Tom
raf dnf ocs dsq dne = 5 6 10 7 7 6 4   dns = dnf
SCORING = 1 2 3 4 5 etc    ... z = ZFP . a = ARB . s = SPI . d = DPI

PCLASS event - RESULTS after 9 RACES - 5 to count

posdiv . sail 123456789disnetnameclub
1       989 dnf dnf dnf dnf 4 1 2 1 2 19 9 WOOLDRIDGE Robbie
2       44 dnf dnf dnf 1 dnf 6 1 2 4 23 11 JASPER C
3       404 dnf dnf 1 dnf 1 5 3 dnf dnf 20 12 HINSLEY Blake
4       331 dnf dnf dnf dnf 2 3 dnf dnf 1 20 13 BILGER Stella
5       888 dnf 1 dnf dnf 3 4 dnf dnf dnf 20 15 KENSINGTON Rowan
6       883 dnf 2 dnf dnf 6 2 dnf dnf dnf 21 16 KENSINGTON Sean
7       98 1 dnf 3 dnf dnf dnf dnf dnf dnf 28 18 COLLINS Dylan
7=       934 dnf dnf 2 dnf dnf dnf dnf dnf dnf 28 19 MORTON Charlie
7=       171 dnf dnf dnf 2 dnf dnf dnf dnf dnf 28 19 McGLASHAN Crem
10       266 dnf 3 4 dnf dnf 8 dnf dnf dnf 25 19 JENKINS Levi
11       963 dnf dnf dnf dnf dnf 7 4 3 dnf 24 20 SCOTT Sam
11=       167 dnf dnf dnf 3 dnf dnf dnf dnf dnf 28 20 DAY Lucas
11=       434 dnf dnf dnf dnf dnf dnf dnf dnf 3 28 20 WILLIAMSON Ashton
14       458 2 dnf dnf dnf dnf 9 dnf dnf dnf 26 21 WOOLDRIDGE Daniella
15       158 dnf 4 dnf dnf 5 10 dnf dnf dnf 25 21 HUME Megan
16       586 dnf dnf dnf 4 dnf dnf dnf dnf dnf 28 21 BRIGHOUSE Ben
raf dnf ocs dsq dne = 3 5 5 5 7 11 5 4 5   dns = dnf
SCORING = 1 2 3 4 5 etc    ... z = ZFP . a = ARB . s = SPI . d = DPI

mob 022 675 8207   or    email   the race secretary     if any errors or ommissions

< back >